کدام هاستینگ بهتر است ؟

اگر به فکر راه اندازی یک وبسایت برای خود و کسب و کار خود هستید ، حتما به این فکر میکنید که برای انتخاب هاست مناسب ، باید چه چیز هایی را مد نظر داشته باشید و کدام هاستینگ مناسب کار شماست . امروز در این مقاله سعی میکنیم تا در چند قدم یاد بگیریم …

سید محمدرضا اردیبهشت 10, 1398
980 79

کدام هاستینگ بهتر است ؟

اگر به فکر راه اندازی یک وبسایت برای خود و کسب و کار خود هستید ، حتما به این فکر میکنید که برای انتخاب هاست مناسب ، باید چه چیز هایی را مد نظر داشته باشید و کدام هاستینگ مناسب کار شماست . امروز در این مقاله سعی میکنیم تا در چند قدم یاد بگیریم چگونه هاست مناسب کار خود را انتخاب کنیم .

سیستم عامل

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید ، انتخاب سیستم عامل مناسب میباشد . شما میتوانید هاستی با سیستم عامل لینوکس یا سیستم عامل ویندوز را انتخاب کنید .
برای اینکه متوجه شوید کدام سیستم عامل مناسب شماست باید تفاوت های این دو سیستم عامل را بشناسید . تفاوت اصلی این دو سیستم عامل در پشتیبانی از زبان های مختلف برنامه نویسی میباشد . به عنوان مثال اگر شما میخواهید وبسایت یا وب اپلیکیشنی با زبان های برنامه نویسی PHP , Python , Perl یا … داشته باشید ، لینوکس گزینه مناسبی خواهد بود اما در صورتی که مایل هستید وبسایت شما با زبان هایی مانند ASP و ASP.NET که ساخته شده توسط مایکروسافت هستند نوشته شود ، باید هاست ویندوزی را انتخاب کنید .
در صورتی که میخواهید در این مورد بیشتر بدانید ، تفاوت هاست ویندوزی و لینوکسی را مطالعه کنید .

موقعیت دیتاسنتر

موقعیت دیتاسنتر از اهمیت زیادی برخوردار است . در صورتی که شما از لوکیشن ایران استفاده کنید و مخاطبان شما ایرانی باشند ، سرعت وبسایت شما بسیار بالا خواهد بود اما در صورتی که از لوکیشن کشور های دیگر استفاده کنید تفاوت آن را در سرعت احساس خواهید کرد .
به نظر برخی کارشناسان ، استفاده از لوکیشن ایران میتواند سئو سایت شما را تهدید کند اما عده ای دیگر از کارشناسان معتقد اند لوکیشن محلی یکی از عوامل رشد سئو سایت خواهد بود .
در هر صورت اگر مخاطبان شما در ایران هستند و شرکتی مناسب را به عنوان میزبان انتخاب کنید ، لوکیشن ایران میتوانید سرعتی بالاتر را برای مخاطبانتان داشته باشد .

تاثیر لوکیشن سرور بر سئو
برترین شرکت های هاستینگ ایران

منابع مورد نیاز

یکی از چیز هایی که باید بسیار خوب به آن فکر کنید ، منابع مورد نیاز برای وبسایت یا اپلیکیشن شماست .
در صورتی که حجم اطلاعات و فایل های شما بالاست ، حتما هاستی را انتخاب کنید که حجم بالایی را در اختیار شما قرار میدهد .
اگر همراه با حجم بالای اطلاعات ، مخاطبان بالایی نیز دارید و این مخاطبان از اطلاعات شما استفاده میکنند به این معناست که پهنای باند زیادی را مصرف خواهید کرد ! پس از همین ابتدا به فکر این مسئله باشید و سرویسی مناسب فعالیت خود انتخاب کنید .

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

این مورد میتواند مهم ترین چیزی باشد که یک هاستینگ نیاز دارد !
شما باید مطمئن باشید که هاستینگی که انتخاب کرده اید در تمام ساعات روز ، حتی روز های تعطیل پاسخگوی مشکلات شما خواهد بود .
حدودا تمام هاستینگ ها مدعی این گزینه هستند اما بهتر است قبل از اینکه هزینه ای بکنید ، از وجود این امکان مطمئن شوید ! برای این کار در چند روز تعطیل و غیر تعطیل در ساعات مختلف با شرکت تماس گرفته و خیال خودتان را راحت کنید .

آپتایم

مطمئنا دوست ندارید که اسم وبسایت خود را بزنید و شاهد لود نشدن آن باشید !
هیچ شرکتی نمیتواند تضمین 100% داشته باشد که در تمام مدت قرارداد ، سایت شما لود خواهد شد اما تقریبا تمامی شرکت ها 99% این تضمین را خواهند داد .
اگر کسب و کارتان برایتان اهمیت دارد ابتدا یک ماه سرویس های شرکتی که میخواهید با آن کار کنید را تست کنید . ارزشش را دارد !


موفق و سربلند باشید .